dernek adres değişikliği


Dernekler çeşitli sebeplerle merkezlerinin adresini değiştirmek isteyebilir. Peki dernek adresi nasıl değiştirilir? Dernek adres değiştirme işlemi  için yapılması gerekenlere hep beraber göz atalım.

        Dernek Adres Değişikliği İçin Karar Almak

Dernekler adres değiştirmeden önce dernek yönetim kurulu derneğin karar defterine şöyle bir karar yazmalıdır:

"Derneğimizin mevcut olan ............................... adresinden .................................................... adresine taşınmasına ve yeni dernek adresinin DERBİS şifresi aracılığı ile bildirilmesine karar verilmiştir."

        DERBİS Şifresi İle Adres Bildirimi Yapmak

Dernek yönetim kurulu kararı alındıktan sonra 30 (otuz) gün içerisinde DERBİS şifresi aracılığı ile mülki idare amirliğine bildirim yapılmalıdır.

Bildirim şöyle yapılır. DERBİS kullanıcı adı, şifre ve parolası girildikten sonra Bildirimler-Yerleşim Yeri Değişiklik Bildirimi butonu tıklanır. Daha sonra derneğin yeni yerleşim yerinin adresi, yerleşim yeri değişikliğine esas yönetim kurulu kararının tarih ve sayısı girilerek Bildir/Kaydet tuşuna basılır ve bildirim tamamlanmış olur.

Eğer DERBİS üzerinden adres değişikliğinin nasıl yapıldığını video üzerinden görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda dernek adres değişikliği konusunu inceledik. Sorularınızı makalenin altındaki yorum bölümüne ya da Soru-Cevap bölümüne yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz!

Blogger tarafından desteklenmektedir.